Contor Monofazic STILO 10-40A
- Ai nevoie de o oferta personalizata? Suna-ne!
079-962-4444
- Posibilitare retur 14 zile.
Descriere
Un contor monofazic analogic cu conectare directă este un dispozitiv care măsoară consumul de energie electrică într-o rețea monofazată. Acesta are un capac fabricat din material plastic și este destinat pentru o tensiune nominală de 230V la o frecvență de 50Hz.
Caracteristici:
Clasa de precizie 2: oferă o măsurare cu o precizie bună a consumului de energie electrică.
Interval de măsurare a curentului electric: de la 10A la 40A.
Metoda de măsurare: directă.
Aplicații:
Monitorizarea și măsurarea consumului de energie electrică în aplicații monofazice.
Contorul monofazic analogic cu conectare directă este o opțiune fiabilă pentru a monitoriza și gestiona consumul de energie electrică într-o rețea monofazată.
Informații suplimentare
| Clasa de precizie | 2 |
|---|---|
| Domeniu masurare | 5-40A |
| Frecventa | 50Hz |
| Material | Material ABS ingnifugat |
| Model | monofazat (1 faza si 2 fire) |
| Omologare ENEL | Nu |
| Standard de protectie | IP51 |
| Temperatura de operare | 15 – 50 C |
| Tensiune nominala | 230V |
| Tip ecran | Analogic cu 5 cifre |
| Tip produs | Contor electronic |








Comentarii
Nu există încă recenzii.